Call us  +38 050 3089292
+38 0542 677272

г.Сумы, ул.Героев Крут (Черепина),60
офис 3
fluid@i.ua

Що може охолоджувач

Охладитель после выгрузкиОхолодження проводилося з 19 липня 2016 по 24 вересня 2016. Наразі, з настанням холодів TKS був законсервований в очікуванні наступного літа. А поки до теплих часів залишається час можна почати підводити підсумки. Отож давайте розберемось, які можливості надає використання даного обладнання для елеватору.

1.      Контроль температури повітря.

Дана опція дозволяє подавати повітря з температурою від +5 ° до + 25° С, в залежності від температури навколишнього середовища та початкової температури зерна в силосі. Крок зміни 1 °С. На практиці це дає можливість ступеневого охолодження зерна одразу після загрузки його до сховища. Оскільки після процесу сушки температура зерна коливається на рівні +36° – +38 °С, при подачі в силос повітря з температурою нижче +20°С відбувається поверхневе зволоження зерна внаслідок випадання конденсату. Також при високій температурі навколишнього середовища це знижує енергоспоживання, підвищує потужність охолодження та економить моторесурс компресорів. Перевірка значень температури відбувається автоматично кожні 3 сек, система підлаштовує режим роботи компресорів та теплообмінників кожні 5 хв. Значення температури задається оператором на LCD дисплеї, або віддалено з ПК. Після зміни налаштувань система змінює параметри для температури протягом 5-7 хв.

2.  Контроль вологості повітря.

Діапазон регулювань від 45% до 100% відносної вологості повітря, крок – 1%. Використовуючи таблиці або діаграми співвідношення відносної вологості повітря та вологості зерна (т.зв. рівноважної вологості) можна налаштувати охолоджувач таким чином, щоб охолодження проходило разом із підсушуванням зерна, або, в разі необхідності, із зволоженням. При цьому обидва процеси будуть протікати рівномірно у всьому об’ємі зернової маси, одночасно з охолодженням. Тестова експлуатація показала, що можна підтримувати стабільну вологість зерна на рівні 13,6-13,8%, як для пшениці так і для ячменю.

3.      Контроль об’єму та швидкості повітря.

Діапазон регулювань від 10 200 м3/год до 22 000 м3/год. Дозволяє регулювати швидкість проходження повітря через зернову масу і підлаштовувати одну модель охолоджувача до силосів з різним об’ємом та різним перетином стаціонарних повітропроводів.

Всі значення відображуються на LCD дисплеї, та можуть задаватися та відслідковуватися оператором як безпосередньо на ньому, так і віддалено з ПК.  При цьому автоматичний захист від пошкоджень не дозволить задати режими, при яких виникає ризик пошкодження обладнання. В майбутньому буде передбачена можливість автоматичного налаштування вологості повітря, що подається. Оператору залишиться вибрати тип зерна та задати вологість, до якої потрібно підсушити (або зволожити) зерно.

Наступна стаття  буде присвячена детальному опису  випробувань, а там було декілька вельми цікавих ньюансів.

Отож до нових зустрічей.

З повагою,

Сергій

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники